Dobry i tani ekspres do kawy – tak to możliwe

Dotychczas utarła się opinia, że ekspresy do kawy są drogie. Nic bardziej mylnego, gdyż coraz wyższa konkurencja i coraz większa dostępność ekspresów do kawy, zmusza producentów do ustatkowania swoich cen.

Ekspres do kawy

Jeśli nie jesteś zbyt wymagający, a jednocześnie nie chciałbyś rezygnować z urządzenia wyposażonego w młynek do kawy i funkcję spieniania mleka, to za kwotę ok. 400 złotych możemy nabyć ekspres De’Longhi ECP 31.21. Niestety w przypadku tego modelu, nie ma róży bez kolców. We wznak może nam się odsłonić konieczność samodzielnego kontrolowania resztek po kawie, czy też chęć posiadania bardziej puszystej pianki. Jednak sam ekspres sam w sobie jest dość udanym produktem, a jeśli porównamy stosunek możliwości do ceny, będzie to udany zakup. Zdecydowanie zadowoli on tych, którzy nie mają w kuchni zbyt dużo miejsca do zagospodarowania. Gdybym miał krótko podsumować ten ekspres, to powiedział bym że to taki średniak wśród tańszych ekspresów. Więc zanim zdecydujesz się na jego zakup, może zainteresuję Cię kolejną propozycją.

Jeżeli jednak chcesz coś lepszego, możesz to mieć dokładając ok. 300 złotych, bowiem za cenę 680 złotych możesz nabyć ekspres Philips Grind & Brew HD7769/00. Będzie miał on dokładnie takie same funkcje jak ekspres od De’Longhi, jednak jego wykonanie i jakość przygotowanej kawy, będą o niebo lepsze. Philips Grind & Brew przygotuje dla ciebie odpowiednio zmieloną kawę, która nada intensywny i pełny smak naparu. Jako użytkownik sam zdecydujesz jak drobno młynek ma zmielić kawę.

I im wyżej cenowo, tym lepiej. Choć nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na droższy ekspres. Jeśli uważasz, że powyższe modele nadal są dla Ciebie zaporowe pod względem ceny, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz zapłacić jeszcze mniej. Jednak będzie się to wiązało z rezygnacją z którejś funkcji, np. funkcji spieniania mleka, czy młynka. Możesz też zdecydować się na ekspres na kapsułki, tylko tutaj może się okazać, że koszt zakupu kapsułek, szybko przekroczy wartość samego ekspresu.