LAVAZZA – taka powinna być kawa

Kawa Lavazza Qualita Oro

Tradycyjne włoskie espresso, czy też intensywny acz delikatny smak Crema, a może jednak zdecyduję się na odmianę robusty afrykańskiej lub brazylijskiej, bądź też klasyczne Grand Espresso? Hmm, po krótkim namyśle wybrałbym  wszystko, ale tylko i wyłącznie w dobrej jakości. I tą jakość zawsze znajduję w kawach Lavazza. Bez względu na jaką odmianę się zdecyduję, kawa Lavazzy zawsze kusiła mnie swym przyjemnym aromatem i doskonałym smakiem.

W jaki kolwiek sposób zaparzę swoją kawę, wiem że Lavazzą zawsze odczuję pełnię przyjemności z picia kawy. A gdy zmielę ją drobniej, smak po prostu mnie zachwyci.

Kawy Lavazzy zdobyły nie tylko moje zmysły, lecz wielu klientów na całym świecie. Skąd ta kawa ma tak pochlebne opinie? Po prostu z jakości i rzekłbym z włoskiej tradycji, ale z małym przymrużeniem oka. Dlaczego? Bo okazuje się, że Lavazza Lavazzie nierówna.

Kojarzysz tą różnicę pomiędzy polskimi, a niemieckimi proszkami do prania? Zapewne tak. I wiesz co? Tak samo jest właśnie z kawą Lavazza. Nie powiem, że ta wytwarzana na Słowacji jest zła (to ta sama, która trafia do nas), ale znam Lavazzy o tych samych nazwach, o niebo lepsze.

Teraz zapewne pomyślisz, że nie dość że Niemcy proszki mają, to jeszcze do tego kawę Lavazza. No bo mają i taki jest fakt, taka jest prawda. Ale od razu napiszę Ci, że jest jeszcze jeden kraj, gdzie ta kawa jest wręcz doskonała. Jest to rodzimy kraj dla Lavazzy – Włochy.

Lavazza – Włochy

I tak właśnie dochodzimy do sedna sprawy, bo jeśli raz spróbujesz kawy Lavazza prosto z Włoch, to definitywnie stwierdzisz, że ta Lavazza z polskich pólek sklepowych, znacznie od niej odbiega. Więc możesz się pakować i jechać do Włoszech, aby kupić dobrą kawę. Możesz, ale nie musisz, bo na szczęście sprzedawcy z allegro już zrobili z tego interes. I dzięki temu jedyną drogą jaką będziesz musiał pokonać by zyskać świetną kawę, jest droga do paczkomatu. Przed zakupem zwróć jednak uwagę na opakowanie kawy, gdyż kawa sprzedawana w Polsce i Niemczach ma nieco inne opakowanie niż kawa z Włoch.

Kończąc swój wpis, mogę Ci już tylko życzyć smacznego i przyjemnego aromatu ….